5 دلیل برای خرید اتاق مخلوط کردن رنگ

5 دلیل برای خرید اتاق مخلوط رنگ برای کسب و کار شما

21 مه 2019

اتاق های اختلاط رنگ نقش مهمی در فرآیند اختلاط رنگ صنعتی برای بسیاری از مشاغل ایفا می کنند. اگر در مورد اینکه آیا نیاز به خرید اتاق مخلوط رنگ دارید یا خیر، فکر می کنید، باید چند فاکتور مهم را در نظر بگیرید. اتاق‌های اختلاط نه‌تنها تأثیر مثبتی بر ایمنی و بهره‌وری دارند، بلکه در بسیاری از شرایط، رعایت قوانین و استانداردهای محلی نیز ضروری است.

دلایل خرید اتاق مخلوط رنگ

در اینجا پنج دلیل برای نیاز به اتاق مخلوط کردن رنگ وجود دارد:

 1. استانداردهای کیفیت: رعایت الزامات سختگیرانه تولید برای صنایع بسیار مهم است. اتاق اختلاط رنگ یک فضای ایزوله با یک محیط کنترل شده است که به حفظ یک فضای کار تمیز و جلوگیری از آلودگی هایی مانند گرد و غبار، رطوبت و زباله هایی که می توانند یکپارچگی رنگ را خراب کنند، کمک می کند. در نتیجه، می توانید کنترل کاملی بر کیفیت مواد و فرآیندهای خود برای کارهای اختلاط رنگ به دست آورید و به نتایج بهتری دست یابید.
 2. ایمنی محل کار: شاید ضروری ترین دلیل برای سرمایه گذاری در یک اتاق اختلاط ایمنی تاسیسات باشد. بسیار مهم است که حجم زیادی از مایعات بسیار قابل اشتعال مانند رنگ ها و حلال ها را از گرما دور نگه دارید. این اقدام همچنین از کارگران داخل تأسیسات شما در برابر قرار گرفتن در معرض دودهای مضر محافظت می کند و به پرسنل در مسئولیت رسیدگی و مخلوط کردن رنگ کمک می کند. این اعضای تیم می توانند از یک محیط با تهویه مناسب بهره مند شوند.
 3. شرایط نگهداری و اختلاط: سیستم‌های تخصصی چرخش اتاق اختلاط، هوا را در داخل اتاق نگه می‌دارند تا از ورود هوای فیلتر نشده کارخانه جلوگیری کنند تا محیط بهینه برای فرآیندهای صنعتی شما حفظ شود. این اتاق‌ها معمولاً دارای تهویه مطبوع و کنترل‌های آب و هوای اضافی برای مدیریت گرما و رطوبت هستند. با ذخیره کردن تمام لوازم و تجهیزات خود در یک فضای اختصاصی و اختصاصی، می توانید فضا را برای سایر عملیات ها در مرکز خود باز کنید.
 4. رعایت مقررات: استاندارد 1910 از اداره ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) تمام کارگاه‌های تکمیلی را که از مقادیر زیادی مواد رنگ یا سایر مایعات قابل اشتعال استفاده و ذخیره می‌کنند را موظف می‌کند تا از اتاق اختلاط استفاده کنند. استاندارد 33 آژانس ملی حفاظت از آتش (NFPA) برای کاربرد اسپری با استفاده از مواد قابل اشتعال یا احتراق، مشخصات طراحی مورد نیاز را برای اتاق های اختلاط تعیین می کند. این الزامات کد مقدار مایعی را که می توانید در اتاق ذخیره کنید و اثربخشی تهویه هوا را توضیح می دهد.
 5. بهره وری: داشتن تمام ابزار، لوازم و تجهیزات ایمنی در یک فضای سازمان‌یافته، فرآیندها را ساده می‌کند و نیازهای نیروی کار، راه‌اندازی و تمیز کردن اضافی را حذف می‌کند. اتاق اختلاط رنگ راحتی بیشتری را ارائه می دهد و نورپردازی عالی را برای کمک به کارگران برای انجام کار خود با ایمن تر و کارآمدتر فراهم می کند. ویژگی‌های اضافی، مانند سطوحی که به راحتی تمیز می‌شوند و مهار نشت، به کاربردهای کارآمدتر مخلوط کردن رنگ کمک می‌کنند.

3 عنصری که باید در طراحی اتاق اختلاط در نظر گرفت

چگونه یک اتاق مخلوط رنگ طراحی کنیم

اتاق های اختلاط باید در ساخت خود شبیه غرفه های اسپری باشند. سه عنصر کلیدی وجود دارد که باید هنگام طراحی اتاق اختلاط در نظر بگیرید:

 1. تهویه: استاندارد NFPA 33 بیان می‌کند که اتاق‌های اختلاط باید دارای تهویه مکانیکی ثابتی باشند که می‌تواند هوا را با حداقل سرعت 0.3 متر مکعب در دقیقه به ازای هر متر مربع از زمین جابجا کند. این تضمین می کند که اتاق میکس شما یک محیط کار امن است.
 2. مهار نشت: اتاق های اختلاط نیز به عنوان محل نگهداری رنگ عمل می کنند، بنابراین باید اتاق خود را طوری طراحی کنید که نشت های بزرگ را در خود جای دهد. ویژگی‌هایی مانند موانع نشت می‌تواند به جلوگیری از ریختن زباله‌های بزرگ‌تر کمک کند.
 3. نورپردازی خوب: برای کارکرد صحیح تجهیزات و خواندن برچسب های شیمیایی هنگام مخلوط کردن رنگ، به دید کافی در اتاق همزن خود نیاز دارید.

علاوه بر این، ساختن اتاق اختلاط خود بر اساس یک طراحی انعطاف پذیر ایده خوبی است در صورتی که نیاز به تطبیق عملیات خود در هر نقطه ای دارید. می توانید یک اتاق اختلاط مستقل داشته باشید یا می توانید آن را مستقیماً به غرفه اسپری خود وصل کنید. با هر گزینه ای، همچنان باید انطباق در طراحی خود را در اولویت قرار دهید.

چه چیزی یک اتاق میکس را سازگار می کند

اتاق‌های اختلاط با حفظ یک محل کار تمیز و ایمن، به تطابق امکانات تکمیلی کمک می‌کنند. این اتاق ها یک مکان محتوی برای مخلوط کردن و ذخیره ترکیبات قابل اشتعال مانند رنگ فراهم می کنند که به شفاف و ایمن ماندن بقیه عملیات شما کمک می کند. علاوه بر نیاز به تهویه کافی، شرایط دیگری نیز وجود دارد که یک اتاق اختلاط سازگار باید در طراحی خود به آنها توجه کند.

طبق استاندارد NFPA 33، اتاق اختلاط باید معیارهای زیر را داشته باشد تا مطابقت داشته باشد:

 • اتاق میکس شما باید کوچکتر یا مساوی 14 متر مربع باشد.
 • شما باید یک سیستم حفاظت خودکار آتش نشانی تایید شده توسط NFPA در اتاق میکس خود داشته باشید.
 • اتاق همزن شما باید دارای کپسول آتش نشانی قابل حمل نیز باشد.
 • بخاری هایی که برای گرم کردن مایع در اتاق همزن شما استفاده می شوند باید برقی، بخار کم فشار یا آب داغ کم فشار باشند.
 • سیستم تهویه هوای شما حتی در صورت آتش سوزی در محل کار باید به کار خود ادامه دهد.
 • اتاق‌های اختلاط که در فاصله 6 فوتی منطقه اسپری قرار دارند، از نظر قانونی می‌توانند تقریباً 120 گالن رنگ داشته باشند. با این حال، اگر اتاق اختلاط بیش از 6 فوت فاصله داشته باشد، مقدار کل مجاز رنگ به 360 گالن افزایش می یابد.

این قوانین و سایر قوانین تضمین می کنند که اتاق مخلوط کردن شما برای کارگران شما ایمن است و به خوبی با هدف خود سازگار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه می توانید مطمئن شوید اتاق مخلوط رنگ شما الزامات کد را برآورده می کند، می توانید استاندارد NFPA را بخوانید.

انتخاب اتاق مخلوط کردن رنگ

اگر قصد خرید یک اتاق مخلوط رنگ را دارید، برای شما بسیار مهم است که یک شرکت قابل اعتماد را انتخاب کنید که قادر به پیکربندی سفارشی راه حل بر اساس مشخصات منحصر به فرد شما باشد. در Finishing Systems، ما تجربه ای در ارائه اتاق های مخلوط رنگ با طراحی، مکان و ویژگی های مورد نیاز شما داریم. ما همچنین نصب محصول کلید در دست، آموزش اپراتور و خدمات تعمیر و نگهداری معمولی را ارائه می دهیم.

امروز با ما تماس بگیرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *