سنتز آلی

راه های مختلفی برای ارائه ایده های تحقیقاتی در سنتز آلی وجود دارد. به طور کلی، شیمیدانان تمایل دارند یا به وسیله اهمیت عملکردی مولکول های مورد علاقه خود یا با روش های سنتز هدایت شوند. برخی از ما صرفاً می‌خواهیم به یک هدف معین برسیم و سپس به هدف بعدی برویم، بدون اینکه لزوماً زمان اضافی برای رمزگشایی نحوه عملکرد مولکول‌ها صرف کنیم. اینها سه نوع اصلی جهت تحقیق در سنتز آلی هستند.

من می خواهم در مورد یک منطقه تحقیقاتی که اغلب با آن مواجه می شویم و قضاوت می کنیم، صحبت کنم: مطالعه تأثیر حلال بر واکنش پذیری. نمی توانم بگویم که این حوزه دانش من را جذب کرده است، اگرچه آزمایشگاه من فهرستی از حلال های مورد علاقه ما را دارد که ترجیحات ما را برای واکنش های در حال اجرا دیکته می کند. با این حال، من هرگز به دنبال این نیستم که این ویژگی تعیین کننده یک پروژه تحقیقاتی باشد. فقط کار من نیست اما هر چه که قایق های شما را تکان می دهد، خانم ها و آقایان! در مورد سیستم های حلال، بسیاری از مردم نسبت به انواع محیط های واکنش اشتیاق دارند. مایعات یونی، محیط های فلوردار، سیستم های دوفازی مبتنی بر آب/حلال های آلی، شما آن را نام ببرید. برخی از این تحقیقات صرفاً ادیسونی است، اما هر از چند گاهی کاغذهایی را می بینم که به پوشه “اسکلت ها از گنجه” من می روند. این فایل سال به سال رشد می کند و بخشی از رایانه من را اشغال می کند که تقریباً می ترسم از آن بازدید کنم. من می دانم که هر یک از این مقالات نتایج جالبی را مستند می کنند، اما هنوز برای درک کامل منطق مربوطه آماده نیستم.

در زیر یک مثال معمولی است. این توسط پروفسور زواننبورگ ارائه شده است. در سفر اخیر به هلند، با چند تن از شاگردان زواننبورگ ملاقات کردم که با علاقه از کمک های او در طول سال ها صحبت کردند. من مطمئنا یکی از طرفداران زواننبورگ هستم. به گرافیک و لینک زیر نگاه کنید. حقایق شرح داده شده نشان می دهد که باز شدن حلقه نوکلئوفیل حلقه آسیل آزیریدین (داخل A) در دی کلرومتان انتخابی نیست، اما در انتخاب پذیری در آب تا 100٪ بهبود می یابد (داخل B). نمونه‌هایی از انتخاب‌پذیری منطقه‌ای مبتنی بر حلال وجود دارد، اما من از مواردی آگاه نیستم (و از شما خواننده می‌خواهم توجه مرا به نمونه‌های برجسته‌ای که از دست داده‌ام جلب کنید)، که در آن‌ها بهبودی عمیق در گزینش‌پذیری با تغییر به آن ثبت شد. یک سیستم دو فازی نکته قابل توجه منطقی است که توسط نویسندگان شیمی ارائه شده است. Comm. کاغذ. آنها پیشنهاد می کنند که بخش متیلن آزیریدین زمانی که واکنش در رژیم دو فازی انجام می شود، بیشتر در معرض سیستم آبی قرار می گیرد. ظاهراً، این به دلیل دسترسی نسبی گروه متیلن در مقایسه با بخش متان حلقه است. سال ها از این شیمی می گذرد. Comm. کاغذ ظاهر شد و من هنوز گیج هستم…

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *