/بور-درماني/

من امروز در Anacor Pharmaceuticals سخنرانی کردم، شرکتی واقع در منطقه پالو آلتو (که تقریباً در دره سیلیکون است)، نه چندان دور از سانفرانسیسکو. دکتر وینسنت هرناندز میزبان من بود. آناکور حدود یک دهه است که وجود داشته است و در طول سال‌ها توانسته است هم دنیای آکادمیک و هم دنیای اکتشافات دارویی را در مورد فضیلت‌های درمانی حاوی بور متقاعد کند. در بسیاری از مطالعات Anacor، موفقیت در استفاده هوشمندانه از به اصطلاح بنزوکسابورول خلاصه می شود، یک هتروسیکل مجهز به یک مرکز بور الکتروفیل. سپس جادو اتفاق می افتد:

http://aac.asm.org/content/57/3/1394.long

در اینجا یک مولکول نماینده توسعه یافته در Anacor و پیدایش آن، هسته بنزوبوروکسازول است. اتم چهاروجهی صورتی مایل به رنگی که در ساختار بلوری می بینید بور است که در مهار سنتتاز باکتریایی لوسیل-tRNA گرفتار شده است. تشکیل این ترکیب افزایشی با دیول قند باعث فعالیت مشاهده شده این مولکول ها در برابر باکتری های گرم منفی می شود.تصویر

تصویر

ما مشتاقیم با Anacor همکاری کنیم و هتروسیکل‌های جدیدی را که در وبلاگ نوشتم در جهت کشف ضد باکتری مبتنی بر ساختار استفاده کنیم. آدام و ویکتوریا (او تا چند هفته دیگر به طور رسمی شروع به کار می کند، بسیار هیجان زده است!) روی چند چرخه هتروسیکال جدید بور کار کرده اند. من فکر می کنم مردم آنها را دوست خواهند داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *