اقدامات احتیاطی ایمنی برای سندبلاست | سیستم های تکمیل

شن

4 احتیاط لازم برای ایمن نگه داشتن سندبلاست

2 جولای 2020

سندبلاست یا “ساده زنی”، فرآیند هدایت ذرات ساینده ریز با هوا یا آب فشرده برای ایجاد جریانی با سرعت بالا است که سطوح را صاف می کند، لبه های دندانه دار یا سوراخ ها را از بین می برد، بافت را روی یک ماده اعمال می کند یا سطحی را برای پوشش آماده می کند. با توجه به خطرات ایمنی موجود، این فرآیند باید همیشه در یک محیط کنترل شده توسط متخصصان آموزش دیده انجام شود. همچنین کارفرمایان موظفند تجهیزات ایمنی لازم را برای این کارگران تهیه کنند.

ایمن نگه داشتن سندبلاست شامل محافظت از کارگران در برابر خطرات فوری فرآیند انفجار با شدت بالا و سموم باقیمانده آزاد شده در طول جلسات سندبلاست است. OSHA برای ایمن نگه داشتن کارگران در طول و بعد از فرآیند سندبلاست، به تسهیلات انفجار نیاز دارد تا از پروتکل‌های ایمنی خاصی پیروی کنند، و همچنین می‌توانید نکات ایمنی اضافی در مورد سندبلاست را متناسب با تجهیزات و فرآیندهای خاص خود به پرسنل خود ارائه دهید.

4 دستورالعمل و نکات ایمنی برای فرآیندهای انفجار

سندبلاست هم برای کسانی که آن را انجام می دهند و هم برای کسانی که در نزدیکی هستند می تواند خطرناک باشد. برای اطمینان از اینکه کارگران می توانند وظایف انفجار ساینده را ایمن انجام دهند، کارفرمایان باید اقدامات ایمنی زیر را انجام دهند:کابینت سند بلاست

1. محیط زیست را ایمن کنید

 • خطرات زمین خوردن و زمین خوردن را حذف کنید. بسیار مهم است که منطقه انفجار را عاری از اقلام و مواد غیر ضروری که می تواند منجر به لیز خوردن، زمین خوردن و افتادن شود، نگه دارید.
 • فعالیت هایی را که می تواند کارگران را به خطر بیندازد ممنوع کنید. ذرات انفجاری خطرات جدی تنفسی و دیگر سلامتی دارند، بنابراین هیچ کس نباید در اطراف مناطق انفجار غذا بخورد، بنوشد یا سیگار بکشد.
 • از عملکرد مناسب منطقه انفجار اطمینان حاصل کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام تهویه، کمپرسورهای هوا، منابع تغذیه و ایستگاه های شستشو کاملاً کار می کنند.

2. تجهیزات انفجار را بررسی کنید

 • به دنبال ترک ها و آسیب های دیگر باشید. مطمئن شوید که تمام ایستگاه های انفجار بدون آسیب بوده و سموم به هوا نشت نمی کنند.
 • شلنگ انفجار را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ نشتی یا ترک در شیلنگ انفجار وجود ندارد.
 • از ساینده های سمی کمتر استفاده کنید. در حالی که هیچ ماده ساینده ای کاملا بی ضرر نیست، می توانید در صورت امکان با استفاده از موادی که طیف سمیت کمتری دارند، ایمنی را افزایش دهید.
 • از شیوه های مناسب مهار استفاده کنید. تجهیزات انفجار را در ساختارهای مناسب نگهداری کنید و مناطق غیر محصور انفجار را محدود نگه دارید.
 • فیلترهای تنفسی و مانیتورهای مونوکسید کربن را تست کنید. این موارد باید به صورت روزانه بررسی شوند تا اطمینان حاصل شود که منطقه به درستی تهویه می شود، بنابراین سمیت کلی محیط انفجار کاهش می یابد.

3. اطمینان حاصل کنید که تجهیزات محافظ در دسترس است

 • به کارگران انفجار خود لباس های محافظ مناسب بدهید. اقدامات ایمنی سندبلاست مستلزم آن است که کارگران از کلاه ایمنی، لباس، دستکش، کفش ایمنی، گوش گیر، عینک محافظ و سایر تجهیزات توصیه شده OSHA استفاده کنند.
 • تجهیزات تنفسی مناسب را برای کارگران فراهم کنید. حفاظت تنفسی برای فرآیندهای سندبلاست کاملاً حیاتی است. هر کسی که از بلستر استفاده می کند باید از ماسک تنفسی ساینده استفاده کند که سر، صورت، گردن و شانه های آن فرد را می پوشاند. علاوه بر این، ماسک‌های تنفسی باید دارای گواهی NIOSH باشند. کارگرانی که در فرآیند پاکسازی شرکت دارند ممکن است به تجهیزات تنفسی نیز نیاز داشته باشند.

4. از روش های پاکسازی مناسب استفاده کنید

 • محل را با آب تمیز کنید. فرآیندهای پاکسازی پس از سندبلاست باید شامل روش های مبتنی بر آب یا سیستم های جاروبرقی با فیلتر HEPA باشد.
 • از استفاده از روش‌های تصفیه هوای متمرکز خودداری کنید. استفاده از هوای فشرده به عنوان یک عامل تمیز کننده تنها گرد و غبار بیشتری را در محیط پخش می کند.

آیا سندبلاست ایمن است؟

شن

سندبلاست یک فرآیند خطرناک است که به آموزش گسترده و تجهیزات منطبق با OSHA نیاز دارد. با این حال، در حالی که احتمال خطر وجود دارد، سندبلاست را می توان با خیال راحت انجام داد تا زمانی که پروتکل های مناسب همیشه رعایت شود.

قبل از شروع اولین مراحل فرآیند سندبلاست، سرپرستان و سایر پرسنل ضروری باید تجهیزات سندبلاست، محیط کار و تجهیزات محافظ کارگران سندبلاست را برای هر گونه آسیب یا ناهنجاری که می تواند منجر به مسائل ایمنی شود، بررسی کنند. در غیر این صورت، عواقب اقدامات ایمنی نادرست می تواند منجر به صدمات جدی و تعدادی از مشکلات بهداشتی برای کارگران در نزدیکی منطقه انفجار شود.

آیا تجهیزات ایمنی سندبلاست خاصی وجود دارد؟

به لطف پیشرفت های اخیر در فناوری ایمنی سندبلاست، کارفرمایان به انواع مختلفی از تجهیزات ایمنی ساینده دسترسی دارند. از ماسک‌های گران‌قیمت گرفته تا لباس‌های ایمنی بادوام، کفش‌ها و دستکش‌ها، تجهیزات ایمنی سندبلاست آسان است.

اگر به دنبال تجهیز نیروی کار خود با تجهیزات ایمنی سندبلاست با کیفیت بالا و بادوام هستید، همین امروز با Finishing Systems تماس بگیرید و مجموعه تجهیزات ایمنی گسترده ما را مرور کنید.

امروز با ما تماس بگیرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *