https://amphoteros.com/2016/03/03/exotic-enolates/

من خیلی دور بوده ام – ابتدا در کنفرانس گوردون در مورد شیمی و زیست شناسی پپتیدها (ونتورا، کالیفرنیا) و سپس در نشست ویراستاران انجمن سلطنتی شیمی در لندن، بریتانیا. حالا بالاخره برگشتم و کمی وقت دارم که بنویسم.

امروز می خواهم در مورد انولات های غیر معمول صحبت کنم. کسی که در واکنش آلدال ضدانتخابی هاوفه دخیل بود که در اخیر او ثبت شد سازمان Lett. انتشار به همان اندازه خوب است. افراد زیادی هستند که به SF علاقه مند هستند5 گروه این روزها دلایل بی‌شماری برای این افزایش وجود دارد و من در گذشته به برخی از آنها اشاره کردم، به‌ویژه زاویه علم مواد. کار هاوفه نشان می دهد که استر انولات هایی دارد که حاوی SF هستند5 جایگزین‌ها تابع برخی از شیمی آلدول نسبتاً قابل اعتماد هستند، که جالب است زیرا این نشان‌دهنده یک راه خوب برای “وصل کردن” SF است.5 به یک کایرال، sp3-محیط غنی تا به حال من عمدتا جنبه های “معطر” SF را دیده ام5.

استر شروع استفاده شده توسط Haufe در مقیاس با استفاده از یک واکنش واقعا خنک بین SF تهیه می شود5کلر و یک کتن. این فرآیند از دهه 70 شناخته شده است، بنابراین آن را بررسی کنید (مرجع 16 در Haufe’s سازمان Lett.). باید اشاره کنم که پروفسور هاوفه از دانشگاه مونستر با دگرگونی های شگفت انگیز ترکیبات آلی فلوئور بیگانه نیست. او چندین سال در آن کار کرده است و در حال حاضر یکی از سردبیران منطقه ای است مجله شیمی فلوئور.

3.jpg

http://pubs.acs.org/doi/full/10.1021/acs.orglett.6b00136

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *